Zespół Oświatowy w Toporze

szkolatopor@interia.pl

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

przedszkolak

Dzieci 3, 4 i 5-letnie uczęszczające do naszego przedszkola, mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 06.11.2015 r. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem w początkowym okresie bardzo przeżywają rozstanie z rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Dla większości z nich, był to pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Małym artystom bacznie przyglądali się rodzice, którym z twarzy nie znikały uśmiechy. Następnie maluszki złożyły uroczystą przysięgę – obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Na zakończenie Pani dyrektor Dorota Rydzewska za pomocą „zaczarowanego ołówka” uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy Przedszkolaka oraz drobne upominki.

Przysięgę złożyli także rodzice naszych najmłodszych podopiecznych, którzy uroczyście zobowiązali się bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy na ich przedszkolnej drodze. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Tekst: M. Wycech